Pojawienie się internetu, a wraz z nimi social mediów, przyczyniły się do powstania wielu zmian w świecie marketingu, których nie należy ignorować. Obecnie do sieci podłączonych jest 11 miliardów urządzeń mobilnych. Przy tak ogromnych zasięgu łączność zmienia zachowania klientów. Media społecznościowe, pozwalają konsumentom na dzielenie się swoimi doświadczeniami, związanymi z danym produktem lub usługą. O sukcesie lub porażce firmy, jak nigdy wcześniej decyduje klient.
Przedsiębiorcy, którzy pragną zwiększyć szanse rozwoju swojej firmy, powinni lepiej poznać konsumentów XXI w., którzy mają coraz więcej do powiedzenia.

MŁODZI LUDZIE

Pionierzy nowinek pojawiających się na rynku. Świetnie zorientowani co jest modne, przydatne oraz co wejdzie na rynek. Ustanawiają oni trendy dla seniorów, którzy nie nadążają za szybko zmieniającym się światem. Często wolą polegać na rekomendacjach osób młodszych.
Dla przedsiębiorców wiele znaczy dotarcie do młodych, gdyż to od nich zależy sukces lub porażka nowego produktu wchodzącego na rynek. Młodzi nie boją się eksperymentować, chętnie decydują się na niesprawdzone wcześniej usługi lub przedmioty. Jest to pokolenie tu i teraz, chcą mieć wszystko, natychmiast. Błyskawicznie dostosowują się do nowych trendów, jednak jak szybko się do nich przystosowują, tak szybko je porzucają. Millenialsi chcą zmieniać świat, są wrażliwi i bardzo chętnie udzielają się społecznie. Wybierają markę również ze względu na wartości, jakimi się kieruje i jakie promuje. Inwestowanie w tą grupę, jest inwestowaniem w przyszłość, ponieważ to oni zostaną w niedalekiej przyszłości głównym, i przynoszącymi ogromne zyski klientami.

KOBIETY

W wielu krajach to kobiety zarządzają gospodarstwem domowym. To one przeglądają katalogi, porównują ze sobą różne produkty i wybierają ten najlepszy. Najnowsze badania wykazują, że aż 80 % decyzji zakupowych podejmują właśnie kobiety. Marthy Barletty wyróżnia trzy cechy, które charakteryzują panie, jako konsumentów.

W wielu krajach to kobiety zarządzają gospodarstwem domowym. To one przeglądają katalogi, porównują ze sobą różne produkty i wybierają ten najlepszy. Najnowsze badania wykazują, że aż 80 % decyzji zakupowych podejmują właśnie kobiety. Marthy Barletty wyróżnia trzy cechy, które charakteryzują panie, jako konsumentów.

  • Zbieraczki informacji – to nie jest tak, że kobiety lubią chodzić po sklepach. One czują potrzebę zebrania jak największej ilości danych. Porównują ceny, jakości materiałów, ogólną estetykę, z różnych źródeł
  • Potrzebna grupa wsparcia – Często sama analiza danych nie wystarcza, wtedy do pomocy wkraczają przyjaciółki, rodzinna, ich opinia jest bardzo istotna, przy decyzji zakupu.
  • Lojalne jak nikt – po licznych analizach, badaniach, zbieraniu opinii, gdy zdecydują się na zakup, będą bronić swojej decyzji. Dlatego kobiety są lojalniejsze i chętniej polecają wybrane przez siebie produkty.

NETIZEN

Czyli właściwie kto? Są to obywatele Sieci, ludzie bez granic, którzy aktywnie przyczyniają się do rozwoju treści w internecie, na rzecz jego rozwoju. Mają duży wpływ na innych ludzi, którzy są również online. Chętnie dzielą się swoimi opiniami, poglądami, uwielbiają być w kontakcie.
Uwierz nam, potrzebuje Ich twoja marka. Gdy są oni emocjonalnie związani z marką, stają się jej orędownikami. Aktywnie bronią jej, przed atakami hejterów. Jako netizeni, mają najczęściej wielu obserwatorów, którym chętnie przekazują najnowsze informacje, dotyczące marki. Są autentycznym przedstawicielem marki (z punktu widzenia klienta), a tego nie jest wstanie zastąpić, nawet najlepsza reklama.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *