Na początek porozmawiajmy o opcjach marketingowych na twoim podwórku. Aby lokalni mieszkańcy poznali Twoją restaurację i chętnie do niej przychodzili, działaj na rzecz najbliższej grupy lokalnej.

 1. Przekaż darowizny na cele charytatywne
  Jeśli możesz, pomagaj. Lubisz zwierzęta, zorganizuj wydarzenie, zbierania żywności dla schronisk. Jako restauracja możesz zapewnić jedzenie na gale charytatywną. Lubimy pomagać oraz lubimy ludzi, którzy pomagają. Jako restauracja stwórz społeczność, która będzie utożsamiała się z wartościami, Twojej marki.
 2. Zorganizuj wydarzenie
  Prowadzenie wydarzenia stanowi dodatkową zachętę dla klientów do odwiedzenia Twojej restauracji. Oto kilka łatwych do zorganizowania wydarzeń, które przyciągną tłum:
  Celebruj święta. Klienci chcą uczcić dni świąteczne, więc niech zrobią to w Twojej restauracji. Przygotuj dla nich coś wyjątkowego, zaskocz ich tego dnia, a chętnie wrócą każdego innego.
  Wielkie otwarcie. Jeśli właśnie otworzyłeś swoje drzwi, zorganizuj wielkie otwarcie. To prosty sposób, aby zachęcić ludzi do wypróbowania Twojej restauracji. Rozważ ofertę mix dań na jednym talerzu, aby ludzie mogli przetestować kilka potraw.
  Regularne promocje. Poświęć trochę więcej środków oraz uwagi i spraw aby promocja w Twoim lokalu urosła do rangi lokalnego wydarzenia. Dzięki temu masz szansę wpisać się jako stały punkt w kalendarze Twoich klientów.

muzyka na żywo

 1. Muzyka na żywo.
  Zainwestuj w lokalne talenty w weekendy, aby bawić gości. Zaangażuj klientów również w ten proces, prosząc ich o głosowanie na zespół, który chcą usłyszeć na Twojej stronie na Facebooku.
 2. Użyj marketingu e-mailowego.
  Nie lekceważ potęgi e-mail. Zbieraj adresy e-mail, gdziekolwiek możesz. Gdy bierzesz udział w lokalnej imprezie degustacyjnej, spotkaniu biznesowym lub targach, upewnij się, że masz arkusz rejestracyjny e-mail.
  Powinieneś także zbierać adresy e-mail na swojej stronie internetowej firmy. Możesz łatwo utworzyć formularz rejestracji w swojej witrynie bez pomocy projektanta stron internetowych. Możesz wysyłać oferty specjalne, takie jak 50 procent rabatu na dwa drinki lub pół przystawki na przekąski, aby zachęcić nowych klientów do wejścia. Gdy organizujesz wydarzenie, wyślij zaproszenia pocztą e-mail. E-mail marketing świetnie nadaje się do pozyskiwania nowych klientów, ale jest także pomocny w utrzymaniu klientów.
 3. Wyślij komunikat prasowy do lokalnych serwisów informacyjnych. Jeśli prowadzisz wydarzenie lub współpracujesz z organizacją non-profit, poświęć chwilę na przygotowanie krótkiej informacji prasowej i wysłanie jej do lokalnych stacji informacyjnych. Najlepiej wysłać go pocztą elektroniczną bezpośrednio do reportera lub edytora zadań, niż do ogólnego konta e-mail w newsroomie.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *